درباره پتروکالا

شرکت پترو کالا پاسارگاد کیش در سال ۱۳۸۹ با شماره ۸۳۳۱ در جزیره کیش به ثبت رسیده است. این شرکت زیر مجموعه شرکت تجارت پاسارگاد از مجموعه شرکتهای  هلدینگ گسترش انرژی پاسارگاد (PEDC) که یکی از مجموعه شرکتهای E&P معرفی شده از سوی وزارت نفت میباشد فعالیت خود را در ابتدا با اتکاء به نیروی انسانی متخصص داخلی و خارجی و شرکاء تجاری معتبر بین المللی در زمینه تأمین تجهیزات حفاری دریا و خشکی، ارائه خدمات و سرویس های فنی تجهیزات حفاری با تأسیس کارگاهی مجهز به تعمیر و بازرسی فنی در جزیره کیش و اهواز با مشارکت و بعنوان نماینده انحصاری شرکت TIANHE بعنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کنندگان لوازم مانده یابی و رشته حفاری در چین آغاز نمود. کلیه تجهیزات و قطعات این شرکت مطابق استانداردهای معتبر بین المللی از قبیل : API,NS-1,CPAC,NAC تعمیر و ساخته و به مشتریان عرضه می گردد. تعداد این محصولات بالغ بر ۱۲۰ نوع می باشد. شرکت PEKA علاوه بر مشارکت با شرکت TIANHE با شرکتهای اروپایی دیگری نیز وارد مذاکره گردیده و قطعات و تجهیزاتی نیز از ایشان خریداری و جهت ارائه به مشتریان به کشور وارد کرده است. همچنین این شرکت امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص را به منظور تعمیر، بازرسی و تایید تجهیزات درون چاهی فراهم نموده است و آماده ارائه این خدمات به مشتریان می باشد.

شرکت پتروکالا پاسارگاد کیش در هفتمین سال حیات خویش در شرایطی قرار دارد که می توان از آن به عنوان یکی از شرکت های غیر دولتی در زمینه تأمین تجهیزات حفاری، ارائه خدمات و سرویس های فنی مورد نیاز صنعت نفت نام برد که با بهره گیری از تجربیات ارزنده و گرانبهای کارکنان خود و با همکاری و مشارکت شرکتهای معتبر داخلی و خارجی تمامی سعی و تلاش خود را بکارگرفته تا با رعایت استانداردهای بین المللی و بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا و با ارائه خدمات مطلوب، ضمن جلب رضایت کارفرمایان، در اجرای پروژه های ملی نیز سهمی هر چند اندک را از آن خود نماید.

شرکت پترو کالا علاوه بر داشتن یارد عملیاتی مجهز به اقلام حفاری و مانده یابی و ماشین آلات در اهواز (جهت ارائه خدمات به سایر شرکتهای حفاری در جنوب کشور) کارگاهی نیز در جزیره کیش با زمینی به مساحت ۷۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۲۷۰۰ متر مجهز به ماشین آلات مربوط به تعمیرات و تست تجهیزات و همچنین دستگاههای تراش تمام اتوماتیک می باشد. از جمله اهداف و توانمندیهای این شرکت می توان به موارد ذیل اشاره نمود.